Aktualności

Lista uhonorowanych tytułem „Gmina otwarta na inwestycje” Gmin i Miast

Serdecznie dziękujemy wszystkim laureatom oraz gminom biorącym udział w tym istotnym dla przyszłości cyfryzacji Polski wydarzeniu.

Czytaj więcej

Obniżenie stawek opłat będzie wymagane prawem

Informujemy, że już 25 października 2019 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, zwanej też popularnie „megaustawą”. Zmienia ona m.in. ustawę o samorządzie gminnym oraz ustawę o drogach publicznych w zakresie objętym naszym programem.

Czytaj więcej

Media o sukcesach naszego programu

Pierwsze sukcesy programu „Gmina otwarta na inwestycje” dostrzegają nie tylko mieszkańcy najaktywniejszych gmin, ale też media. Zakończenie prac w Uściu Gorlickim oraz doskonałą współpracę wykonawców i urzędników w takich gminach jak Konarzyny, Mrozy czy Drawsko Pomorskie opisują Polska Times i jej lokalne wydania.

Czytaj więcej

Konarzyny potrafią

Konarzyny – niewielka gmina w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim – należy do grupy członków Unii Światłowodowej i programu Gmina Otwartą na Inwestycje. To przykład tego, jak korzystać ze współpracy z inwestorami dla dobra mieszkańców.

Czytaj więcej

Program nabiera rozmachu

Już ponad 90 gmin aktywnie uczestniczy w programie „Gmina otwarta na inwestycje”. Wchodzimy w kolejną, istotną fazę tego ogólnopolskiego projektu – synergię z inwestycjami drogowymi realizowanymi przez JST co może usprawnić proces inwestycyjny budowy sieci szerokopasmowej i pozwoli na dalsze analizy mające na celu rozszerzenie inwestycji.

Czytaj więcej

Relacja z konferencji

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konferencji inaugurującej inicjatywę Gmina Otwarta na inwestycje. Dla tych co nie byli krótka relacja filmowa. Zainteresowane gminy udziałem w projekcie zapraszamy do lektury materiałów.

Czytaj więcej

Kolejne gminy w programie „Gmina otwarta na inwestycje”

Sulęcin i Tłuszcz to kolejne gminy które przystąpiły do programu „Gmina otwarta na inwestycje”. To jedne z pierwszych gmin w programie, nad którym patronat objęły Ministerstwo Cyfryzacji oraz Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli się cieszyć z przyznania pierwszych statuetek i honorowych tytułów najlepszym gminom.

Czytaj więcej

Konferencja inauguracyjna już za nami

23 maja w Miasteczku Orange odbyła się konferencja inaugurująca program „Gmina otwarta na inwestycję”. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Grzegorz Czwordon, główny specjalista w Departamencie Telekomunikacji Ministerstwa Cyfryzacji oraz Eliza Pogorzelska dyrektor Departamentu Wdrażania Projektów Szerokopasmowych w Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Czytaj więcej

Gmina Mszczonów jako pierwsza dołączyła do programu

O Mszczonowie słyszeli już chyba wszyscy – to tu buduje się właśnie najgłębszy basen na świecie! Tu również mają swoje siedziby tak znane firmy, jak MAERSK czy Jeronimo Martins.

Czytaj więcej

Potrzebujesz więcej informacji o programie? Napisz do nas!